Пресса

Урожай пшеницы от А до Я

14 August 2022

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Попереду посівна компанія озимих зернових і ріпаку. І ми вирішили нагадати нашим шановним аграріям цінну агрономічну інформацію: коли саме і як формується їх урожай і як ми можемо вплинути на нього на кожному з етапів.

Вперед, розглянемо озиму пшеницю по кожному критичному етапу:

1. ПЕРШИЙ ЕТАП:

Проростання насіння / сходи (ВВСН 0-13) – ми можемо вплинути на польову схожість, динаміку розвитку кореневої системи, отримання одночасних і дружніх сходів і, відповідно, на початкову густоту стояння рослин за рахунок передпосівної обробки насіння комплексом елементів живлення, гумінових і фульвокислот, фітогормонів та амінокислот.

2. ДРУГИЙ ЕТАП:

Розвиток листків (ВВСН 13-19) Після появи сходів, по закінченні стадії яровизації, конус наростання продовжує свій ріст. Саме на цьому етапі (2-3 листка) відсутність нормального живлення призведе до затримки формування вузлів, міжвузлів і листків. Отже тут закладається оптимальний ріст стебла, стійкість до вилягання, пагони кущення, розвиток вторинних коренів.

3. ТРЕТІЙ ЕТАП:

Кущення (ВВСН 21-29) – формується кількість члеників колосового стрижня та довжина колосу – ми можемо покращити ці показники за рахунок використання азотних добрив при достатньому фосфорно-калійному аґрофоні та позакореневого підживлення мікроелементами (Zn, Cu, Mn).

4. ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП:

Початок виходу в трубку (ВВСН 30-32) – кількість колосків в колосі – вчасне внесення добрив може подвоїти кількість зерен у колосі, тому важливе збалансоване позакореневе підживлення NPK+ME та застосування біостимуляторів для оптимізації системи живлення. Після закінчення цього етапу вже неможливо вплинути на розмір колосу і кількість колосків.

5. П’ЯТИЙ ЕТАП:

Ріст другого міжвузля (ВВСН 32-33) – закладання квіток в колосках і в колосі. Оптимізація живлення в цей період призведе до закладання більшої кількості розвинутих квіток. При збільшенні їх кількості до 4-5 в колоску, на відміну від звичайних 2-3, можливо урожай збільшити вдвічі.

6. ШОСТИЙ ЕТАП:

Стеблування (ВВСН 33-35). Формування і розвиток квіток. Закінчується диференціація колоса. Більшого значення набуває оптимальне фосфорне живлення, що позитивно впливає на розвиток генеративних органів.

7. СЬОМИЙ ЕТАП:

Закінчення росту міжвузлів (ВВСН 35-39). Формується щільність колоса, який ще знаходиться у піхві листка. В цей період оптимізація живлення допоможе уникнути явища рихлого колоса.

8. ВОСЬМИЙ ЕТАП:

Колосіння. (ВВСН 51-59). Закінчується формування колоса і квіток. Росте верхнє міжвузля. Вчасне азотне підживлення допоможе підвищити вміст білку і клейковини.

9. ДЕВ’ЯТИЙ ЕТАП:

Цвітіння (ВВСН 61-69). Припиняється наростання вегетативної маси. Покращити проходження цього етапу можливо шляхом застосування антистресових продуктів, амінокислот на попередньому етапі.

10.  ДЕСЯТИЙ ЕТАП:

Формування зернівки (ВВСН 70-72). Зернівка набуває кінцевої довжини. За потреби, гарної фотосинтетичної поверхні і помірного зволоження можемо застосовувати продукти із вмістом азоту і амінокислоти для підвищення якісних характеристик зерна.

11. ОДИНАДЦЯТИЙ ЕТАП:

Молочна стиглість (ВВСН 73-77). Формується маса 1000 зерен і натура зерна. Збільшується товщина і ширина. Оптимізацією живлення продовжуємо діяльність фотосинтетичного апарату. Можливе застосування амінокислотних продуктів і комплексне підживлення, за умови економічної виправданості.

12. ДВАНАДЦЯТИЙ ЕТАП:

Воскова стиглість (ВВСН 83-87). Зернівка перестає збільшуватись за масою і розмірами. Поживні речовини перетворюються в запасні.

Отже, підсумовуючи все вищесказане:
до цвітіння ми працюємо на кількість урожаю, після цвітіння – на якість!

🌾 Звичайно, зрозуміло, що у господарств не має змоги заходити в поле на кожну фазу росту, але варто пам’ятати ці основні моменти, щоб кожну свою обробку зробити максимально ефективною!

🌟TerraTimes🌟 – коротко про головне і в одному місці на нашому Телеграм-каналі!

ℹ️ За детальною інформацією щодо застосування та придбання продуктів звертайтесь до наших менеджерів та офіційних дистриб’юторів у регіонах.

📳 https://test.terratarsa.com/contacts/

🔹 https://t.me/terratarsa — приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу